BMW M3 E92 Frozen Gray By MM-Performance.pl

BMW M3 E92 COUPE FROZEN GRAY TUNED BY MM-PERFORMANCE.PL

Nie tylko z progu na olimpiadzie potrafią Polacy dobrze się wybić. To samo udało się firmie MM-Performance.pl prezentując międzynarodowej klasy maszynę BMW M3 E92 Frozen Gray.


Niesamowicie cieszy przyglądanie się sukcesom projektów z rodzimej ziemi. W ostatnim czasie możemy być coraz bardziej dumni z polskich projektów motoryzacyjnych.

BMW M3 [E92 – Coupe] Powered By MM-Performance.pl jest kolejnym z nich. Można o nim już poczytać w zagranicznych serwisach internetowych.

Zaprezentowanie niedawno M3 E92 Frozen Gray jest swoistym hołdem dla bawarskiego producenta, w podziękowaniu za stworzenie tak perfekcyjnej M3 (przypominamy że w lipcu 2013 z taśm produkcyjnych BMW zjechał ostatni model M3 generacji E9xx).
MM-Performance.pl uznało, że topowy model serii 3 zasługuje na podzespoły jak najwyższej jakości. Przygotowując swoją edycję „M-trójki” sięgnęli na najwyższe półki.

Bezbłędny fabryczny motor V8 otrzymał zastrzyk mocy w postaci kompresora ESS model VT2-625 wraz z dodatkowym chłodzeniem. Zestaw tego kompresora zapewnia z założenia przyrost mocy silnika o ok. 210 KM, czyli w tym przypadku z seryjnych 420 aż do 630 KM. Wymusiło to wymianę układu wydechowego na wybraną sportową odmianę z systemem przepustnic od firmy Capristo. Umożliwia on kierowcy pomiędzy cichym, a głośnym trybem pracy (pełna eskalacja dźwięku silnika V8). Wzrost mocy wymagał także poprawek w układzie hamulcowym. Założono więc sportowe klocki hamulcowe (EBC) z przewodami hamulcowymi w stalowym oplocie (HEL) oraz postawiono na sportowy płyn hamulcowy MOTUL. Poszerzono też obydwie osi samochodu – do czego wykorzystano dystanse oraz śruby od tunera Macht Schnell.

Jeżeli chodzi o sam wizualny stan nadwozia, to z listy wyposażenia zniknął seryjny przedni zderzak. Ustąpił on ustąpił miejsca lekkiemu i poprawiającemu aerodynamikę zderzakowi firmy Vorsteiner, który tuner wykonał w technologii włókna węglowego. Został on zaprojektowany tak, by zwiększał dopływ zimnego powietrza do filtra dolotowego K&N i poprawiał docisk przedniej osi do podłoża przy wyższych prędkościach. Wentylowana pokrywa silnika, nie dość że pięknie się prezentuje, to równocześnie pracuje nad świetną cyrkulacją powietrza w komorze silnika. Podobnie z włókna węglowego przygotowany został tylny zderzak z dyfuzorem Vorsteiner – podkreśla on agresywne zacięcie pojazdu, idealnie komponując się ze sportowym układem wydechowym. Dwuczęściowa atrapa chłodnicy (grill oraz nerki) i obudowy bocznych kierunkowskazów wymienione zostały ze srebrnych oryginałów na czarno-połyskujace odpowiedniki od iND. Pełni to świetne dopasowanie z BMW „Shadow Line”.
We wnętrzu kabiny zainstalowano rozbudowany system cyfrowego wyświetlacza firmy Awron, na bieżącą monitorujący pracę silnika i kompresora oraz odpowiedzialnego dodatkowo za listę wskazań typu „Track-Day”. Ponadto seryjne manetki przy kierownicy zmienione zostały na wersję wykonaną z tytanu – dużo lżejsze oraz bardziej ergonomiczne. Pozwalają one na zmianę biegu nawet przy mocnym skręcie kierownicy.

Lista przeprowadzonych modyfikacji:
BMW M3 [E92 Coupe „Frozen Gray”] Tuned By MM-Performance.pl
\\\ VT2-625 Zestaw Kompresora [ESS Tuning]
\\\ Sportowy Układ Wydechowy (System Przepustnic) [Capristo]
\\\ Zderzak Przedni (Włókno Węglowe) [Vorsteiner]
\\\ Wentylowana Pokrywa Silnika (Włókno Węglowe) [Vorsteiner]
\\\ Dyfuzor Zderzaka Tylnego (Włókno Węglowe) [Vorsteiner]
\\\ Pakiet Kosmetyczny (Czarny Połysk) [iND]
\\\ Dystanse Poszerzające Kół + Śruby (Czarny Połysk) [Macht Schnell]
\\\ Sportowe Klocki Hamulcowe [EBC] i Przewody Hamulcowe Stalowy Oplot [HEL]
\\\ Rozbudowany System Cyfrowego Wyświetlacza [Awron]
\\\ Tytanowe Ergonomiczne Manetki Zmiany Biegów [P-MS]
\\\ Wiele Innych Towarzyszących Modyfikacji

Warszawska firma MM-Performance.pl na codzień zajmuje się sprzedażą High-Performance’owcyh części samochodowych więc co jak co, ale na podzespołach tuningowych to oni się znają! Potwierdzili to budując zimną bestię M3, z gorącym sercem!

Jeżeli ktoś chciałby uczynić swoje BMW M3 bardziej wyjątkowym, mocniejszym i donośniejszym od standardowych poruszających się o drogach – śmiało niech uda się do Motion Motorsport Performance.

eMMocjonujące wideo oraz kilka fotek !

Załączone zdjęcia pozostawiamy w oryginalnej wielkości, odpowiedniej na tapetę pulpitu ;)

Źródło: MM-Performance.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *