2012 BMW Concept M5 F10

2012 BMW Concept M5 F10 To było całkowicie do przewidzenia. Tuż po niepożądanym wycieku zdjęć modelu Concept M5 F10, BMW postanowiło nie trzymać go już dłużej w tajemnicy i udostępniło całemu światu pierwsze oficjalne zdjęcia najlepszej limuzyny świata.


Tradycyjnie koncern reklamuje samochód podkreślając jej zalety dewizą: „M. THE MOST POWERFUL LETTER IN THE WORLD”.

Najlepsza sportowa limuzyna na świecie.
Od 26 lat maszyna stanowi ideał sedana o osiągach wysokiej klasy samochodu sportowego. Oficjalna prezentacja auta będzie miała miejsce już na kwietniowych targach motoryzacyjnych w Szanghaju, ale już teraz zostały udostępnione jego pierwsze zdjęcia.

Prezentowane M5 to póki co model koncepcyjny, jednak podobnie jak to miało miejsce z poprzednimi premierami BMW, seryjny model nie będzie znacznie odbiegał stylistycznie od swojego prototypu. Być może nawet trafi na rynek w niezmienionej formie.

W kwestii stylistyki nowe M5 będzie lepszym następcą M5 generacji E60 i godną kontynuacją M5 E39. Wykonanie reprezentuje niezwykle wysoki poziom i olbrzymią dbałość o każdy szczegół. Poza kilkoma najważniejszymi elementami, żadne cuda nie będą wyróżniać 5-tej ewolucji sportowej limuzyny od jej zwyczajnej, cywilnej wersji. Te auto nie musi pozować na ultra sportowe samochody – one po prostu takie jest.

W „beemkach” spod znaku M najważniejsze jest ich serce. W przypadku M5 F10 będzie to nowo opracowana, wysokoobrotowa jednostka V8 M TwinPower Turbo, znana z X5 M oraz X6 M. Jej dokładna moc nie została póki co podana, więc kto wie, o ile może zostać zwiększona w porównaniu do „bliźniaczych” 555-konnych X-ów. Cały potencjał silnika przenoszony jest na koła tylne za pomocą siedmio-biegowej skrzyni M DCT z podwójnym sprzęgłem M oraz wykorzystaniem technologii M Drivelogic. Ta ostatnia wykorzystuje dodatkowo system Start-Stop. Do tego całkowicie od podstaw zaprojektowano i opracowane elementy zawieszenia M. Nie wspomniano póki co słowem o opcji manualnej skrzyni biegów. W odpowiedziach ze strony BMW pojawiają się zaprzeczenia lub niechęć do udzielenia jakiejkolwiek odpowiedzi..

no images were found


no images were found

[mpeeter]mkHhoHqmi4Y[/mpeeter]
[mpeeter]msCwWR1BD-8[/mpeeter]

Zdjęcia: BMW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *