Sprzedam samochód Mercedes CLK C208

Mercedes-Benz CLK pierwszej generacji, oznaczony jako C208/W208, został wprowadzony w 1997 roku w zastępstwie znanego wszystkim modelu C124. Konkurował ze wszystkimi pozostałymi propozycjami klasy średniej. Oferowany był przez niemiecki koncern jako 2-drzwiowe coupe lub też w wersji z otwartym dachem kabrio. Do jego napędu służyły silniki R4 z pojemnością 2,0 l., V6, V8, a nawet potężne V12 o pojemności 5,4 o mocy 347 KM (odmiana AMG). Moc przekazywana była na tylną oś poprzez 5-biegową automatyczną skrzynię biegów. Produkcja samochodu trwała od 1997–2003 roku, gdy to aktualny model zastąpiony został jego nowszą generacją C209. Zarówno C208 jak i C209 stanowią nadal godny polecenia środek lokomocji. Ceny są umiarkowanie przystępne, a za samochodem przemawia niemiecka solidność, eleganckie nadwozie coupe, dobre silniki i napęd na tylną oś.

Jeżeli jeszcze trafi się wyjątkowo zadbany egzemplarz, to możemy być maksymalnie zadowoleni. Wciąż najwięcej takich gratek znaleźć można na terenie Niemiec. Prezentowany na zdjęciach model stoi w Dortmundzie i również został wystawiony na sprzedaż. Oczywiście zarejestrowany jest w Niemczech i stoi na niemieckich tablicach. Srebrny CLK to wyposażony został przez fabrykę w 2-litrowy silnik o mocy 136 KM i automatyczną skrzynię biegów. Samochód zdążył skończyć 10 lat, przez które „nawinął” na licznik jedynie 117 tysięcy km przebiegu, po tamtejszych równych drogach, przez co podwozie nie wystawiane na wielkie próby wytrzymałościowe, długo będzie jeszcze służyć. Auto jest przy tym wszystkim wyjątkowo dobrze utrzymane, szczególnie we wnętrzu -wygląda jakby nikt nim jeszcze nie jeździł. Kolejnymi zaletami są np. jego absolutna bezwypadkowość, fakt że był garażowany zamiast narażać się na deszcz, śnieg czy gradobicia, a ponadto prowadzony był i nadal jest przez jedna osobę, niepalącą w wieku średnim i wyżej.

Samochód jest do sprowadzenia, a jego właściciel życzy sobie za niego 7300 euro – oczywiście do negocjacji.
One thought on “Sprzedam samochód Mercedes CLK C208

  1. Nie jestem miłośnikiem meśków ale powyżej prezentowany CLK zawsze zwracał moją uwagę i czasami zastanawiam się nad zakupem takiego coupe. Jeżeli jest tu jakiś użytkownik takiego auta będę wdzięczny za ewentualne opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *