700-konny GUMPERT TORNANTE

GUMPERT TORNANTE by TOURING SUPERLEGGERA Firma Gumpert po cichu rośnie w potęgę. Ma szanse stać się kiedyś jednym z liderów w produkcji super samochodów. W dodatku wyjątkowo ciekawych. Trzeba teraz jedynie wszystko dobrze rozegrać..GUMPERT TORNANTE by TOURING SUPERLEGGERA

O najnowszej zagrywce właśnie mogliśmy usłyszeć. Gumpert w spółce ze studiem Carrozzeria Touring Superleggera pokaże w Genewie zwiastun drugiego, zupełnie nowego modelu. Będzie nim dwuosobowy Gumpert Tornante z centralnie umieszczonym silnikiem V8, którego moc wyniesie aż 700 KM. Uzbrojony w aerodynamiczne nadwozie, lekką ramę i karbonowe podwozie monocoque, to ogółem bardzo interesująca konstrukcja.

Idea modelu Tornant nieco różni się od poprzedniego Apollo. Apollo miało być raczej rakietą na asfalcie, natomiast Tornant będzie reprezentował bardziej komfort, elegancję i więcej przestrzeni dla kierowcy oraz jego pasażera. O odmiennym założeniu świadczy też fakt zatrudnienia profesjonalnego studia dla wykreowania wyjątkowego stylu nadwozia – dzieło zespołu Touring Superleggera. Miejsca w przedziale pasażerskim samochodu zajmować się będzie wsiadając unosząc drzwi w górę, podobnie jak się to odbywa w Mercedesie SLS AMG.

Chcąc lub nie, Tornante przejmie trochę genów Apollo. Napędzać sędziego bowiem znana, potężna jednostka V8 biturbo o pojemności 4,2 litra o całkowitej mocy 700 KM. Silnik współpracować będzie z szybką skrzynią TT40e i łopatkami do ich zmiany.

Oficjalny debiut maszyny już na dniach, bo na targach motoryzacyjnych w Genewie (Wtorek, 1 marca 2011 o godzinie 15:00, zarówno zarówno na stoisku firmy Touring, jak i Gumpert.

Powyżej pierwsze i jedyne jak na razie zdjęcie przedstawiające sylwetkę Tornanta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *