2011 Porsche 911 Limited Black Edition

2011 Porsche 911 Limited Black Edition Edycji specjalnych w Porsche ciąg dalszy. Po kilku wcześniejszych udanych wariantach, niemiecki potentat przygotował kolejną ekskluzywna odmianę kultowej 911-tki.2011 Porsche 911 Limited Black Edition

Ostatnia limitowana edycja kultowego Porsche 911 to “Black Edition”.
Nowa propozycja zwiastująca nadchodzącą wiosnę, to pakiet wyjątkowo stylowych dodatków. Choć różnice nie są wielkie i gdyby nie kilka emblematów i oznaczeń – m.in. na progach drzwi, można uznać że to zwyczajne dziewięć-jeden-jeden.

Pod tylna klapą 911 Black Edition (2011) znajdziemy standard z aktualnej Carrery. Sześciocylindrowy boxer generuje 345 KM przy 6,500 obr./min. z pojemności 3,614 ccm. Połączony z sześciostopniową przekładnią rozpędzi Carrerę do maksymalnej prędkości już prawie magicznej bariery 300km/h (dokładnie 289 km/h). Wynik tej jest osiągalny zarówno sportowej wersji jak i otwartej Cabrio. Przy najwyższym sprincie wskazówka prędkościomierza naszego Coupe pierwszą “setkę” dosięgnie po 4,9 sekundy, natomiast siostra Cabrio tą samą prędkość ujrzy nieznacznie później – 5,1 sekundy. Niezauważalna różnica. Spalanie tej odmiany Porsche utrzymuje się średnio na wartości 10,3-litry paliwa na każde kolejne przejechane 100 km.

911 Black Edition jest idealną opcją dla tych dzielących samochody na czarne i te wszystkie pozostałe. Charakteryzuje się ona bowiem wyłącznie czarnym lakierem nadwozia stosowanym jako standardzie. W jedynej opcji dostępna jest wersja innej odmiany czarnego lakieru “Basalt Black metallic”. Także czarny dach jest wyłączną możliwością wyboru dla odmiany Cabrio. Pojawiły się 19-calowe obręcze 911 Turbo II bi-color, których styl i dawany przez nie efekt, znakomicie komponuje się z całym nadwoziem. W dodatku za eleganckimi ramionami felg, widnieją nie żółte lub czerwone, a oczywiście malowane w czarnej barwie zaciski hamulców. Zamysł producenta kontynuowany jest także we wnętrzu pojazdu. Przewijają się tu finezyjne akcenty w kolorze.. czarnym. To znakomitej jakości skóra, którą pokryte jest praktycznie wszystko i to w standardzie. W Porsche to normalka. W przypadku Black Edition jest też specjalnie przygotowane sportowe koło kierownicy. Na zewnętrznej stronie schowka pojawiła się plakietka informująca o specjalnym numerze seryjnym, który otrzymał każdy kolejny egzemplarze serii 911 Black Edition, limitowanej produkcji do 1911 sztuk. Kabina podobnie jak i nadwozie, utrzymana jest w eleganckiej czerni, z kontrastującymi aluminiowymi wstawkami – motyw ten przewija się na desce rozdzielczej, lewarku skrzyni biegów, wentylatorach itd.. Tu czerń jest wszechobecna. Jest nią pokryta każda rzecz, która mogłaby mieć zupełnie inny kolor. Kontrastują z nią jedynie srebrne elementy aluminiowe. “Czarny to nie kolor, czarny to siła.” ;)

911 Black Edition charakteryzuje też znakomite wyposażenie w system nagłośnienia BOSE® Surround w standardzie. Projektanci z jego montażu zrobili sobie prawdziwe wyzwanie, a nie jedynie zamontowanie. Wszystko zostało zestrojone idealnie dla kabiny 911, dla jak najlepszych efektów dźwiękowych. Model Coupe uzbrojony został w 13 głośników, Cabrio w 12. Całkowita moc tego fabrycznego systemu to aż 385 W. W samochodzie pojawia się też m.in. system Porsche Communication Management (PCM), nawigacja GPS w standardzie, asystent parkowania, sensor deszczu, tempomat oraz lusterka przyciemniane i składane automatycznie.

Komfort i styl naszej Carrery Black Edition możemy spotęgować jeszcze decydując się na opcje. Listę wyposażenia można bowiem uzupełnić o system Porsche Active Suspension Management (PASM), do tego iście sportowe obniżenie i tak już sportowego zawieszenia o kolejne 20 mm, oraz mechaniczną blokad tylnego mechanizmu różnicowego. Dla poprawienia bezpieczeństwa można zainwestować w specjalny układ hamulcowy Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB) disco ceramicznymi tarczami.

Wisienką na torcie jest informacja, iż każdy z 1911 czarnych egzemplarzy mrocznego 911 BE kosztuje dokładnie tyle, co wyjściowa wersja zwyczajnej Carrery. W Niemczech cena wynosi 85,538 euro za Coupe oraz 96,843 euros za wersję kabrio (z wliczonym podatkiem). Na rynku maszyny pojawią się wiosną – w kwietniu br.

no images were found

Żródło, Zdjęcia: Porsche

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *