Ostre Cayenne – Gemballa Tornado

Kontrowersyjne Cayenne - Gemballa Tornado Po ostatnich dramatycznych wydarzeniach, losy firmy Gemballa zdawały się być przesądzone. Duch Gemballi powrócił jednak wraz z modelem TORNADO. Zobaczcie sami.Kontrowersyjne Cayenne - Gemballa Tornado

Porsche Cayenne 958, które zostało wybrane na bazę tunerskiego eksperymentu, to druga generacji modelu z Zuffenhausen. Fabrycznie samochód spokojny (z zewnątrz i bezruchu), stonowany i elegancki. Po Gemball’owej metamorfozie staje się jednak nie do poznania. Projektanci firmy dali z siebie wszystko, aby nie zawieść zwolenników dawnych, ostentacyjnych tuningkitów.

Bardzo charakterystyczny przód Tornado może się podobać, pasuje do Cayenne, a szeroko rozpostarta „paszcza” przedniego zderzaka, będzie straszyć na drogach pozostałych kierowców ruchu, gdy tylko zobaczą go w lusterku wstecznym. Potężny grill uzupełniają dwa wloty powietrza (po jednym na każdą ze stron.) dla chłodzenia wzmocnionego podwójnie turbodoładowanego silnika. Obok nich znajdują się jeszcze estetycznie rozmieszczone wloty powietrza chłodzącego hamulce, lampy przeciwmgielne oraz umieszczone pionowo światła LED do jazdy dziennej.

Kontrowersyjny backside reprezentuje raczej mniej szczęścia, ale może tylko w przygotowaniu obrębu kloszy lamp – aczkolwiek to może jedynie drobna kwestia gustu.
Elegancko natomiast wygląda zestaw dwóch podwójnych końcówek układu wydechowego nad dyfuzorem oraz spojler nad tylną szybą przedzielony w połowie trzecim światłem stop.
Należy zaznaczyć, iż wszystkie elementy tuningkitu Tornado zostały przygotowane z najprawdziwszego włókna węglowego o najwyższej jakości oraz podwyższonej wytrzymałości. Świetnym zagraniem było zamontowanie nowych drzwi całkowicie wykonanych z karbonu, w zamian fabrycznych stalowych.

Z karbonu wykonano także maskę, przednią dokładkę zderzaka, boczne progi, które nieźle współgrają z poszerzonymi nadkolami oraz w całości przedni i tylny zderzak. Wszystkie te zabiegi mają oczywiście i przede wszystkim na celu obniżenie masy pojazdu, a pozwoliły one odelżyć maszynę o ok. 70 kg. Cała treść idei może mieć też piękną formę – o to dbają specjalne panele wykonane w matowej czerni, zamontowane z tyłu, po bokach w drzwiach oraz na przedniej masce.

Powiększone przez tunera nadkola muszą pomieścić nowe obszerne koła. Swoje miejsce znajdą tu lekkie, ale mocne stylowe obręcze monoblock w rozmiarze 10.0J x 22-cali z oponami 295/35 ZR22 na przedniej osi. Z tyłu pojawią się w rozmiarze 12.0J x 22-cali ze sportowymi oponami 335/30 ZR22. Klient nawet nie dostanie możliwości zamówienia mniejszych felg niż 20”… Za nimi skrywają się nowe ulepszone hamulce Brembo opracowane we współpracy z firmą GEMBALLA. Spore tarcze hamulcowe mają 420 mm średnicy, system wentylowania i sześciotłoczkowe zaciski na przodzie oraz 405 mm z tyłu.

W kwestii mocy silnika Porsche, GEMBALLA oferuje pakiet modyfikacji „Stage One” dla Cayenne Turbo (wersja 500 KM), gdzie moc zostanie zwiększona do 580 KM. W przypadku gdy TORNADO zostanie wyekwipowane w “Stage Two”, jego moc otrzyma wzrost mocy o około 35-40% aż do 675 – 700 KM i właśnie wtedy tak naprawdę będzie godne nazwy wietrznego żywiołu. Szacowany jest wzrost maksymalnego momentu obrotowego silnika o około 30% więc niemal do 1,000 Nm, co wymusiło usprawnienie układu jezdnego.

Jak we wszystkich projektach, także wnętrze zostanie nieco odmienione. Specjalnymi materiałami potraktuje się praktycznie całą kabinę którą charakteryzować będzie wysoka elegancja oraz funkcjonalność. Wszystko okraszone najwyższą jakością dokładnością i precyzją, dla uczczenia modelem GEMBALLA TORNADO swojego 30-lecia istnienia w 2011 roku. Dlatego też GEMBALLA GmbH wypuści model Tornado w zaledwie 30 ponumerowanych egzemplarzach.

no images were found

Zdjęcia: GEMBALLA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *