BMW Z5

BMW Z5 Concept Oto zamysł projektu na nowe supersportowe BMW serii Z – model Z5. Niemiecki koncept o tureckim pochodzeniu, został przygotowany przez NOBILE-OT, za którym stoją İsmet Çevik oraz Fatih Dezel.BMW Z5 Concept

Ich wspólnym planem jest pomóc BMW w stworzeniu mega bolidu, który konkurowałby z takimi sławami jak Porsche 911, Audi R8, Ferrari 458 Italia oraz Lamborghini Gallardo.
Jest to bowiem jeden z ważniejszych segmentów nie zapełniony jeszcze propozycją przez BMW. Właśnie kategoria supercar’a. Jedyną próbą bawarskiego producenta, aby zmienić ten stan rzeczy, było wypuszczenie BMW serii 8 (znakomitego zresztą), aczkolwiek plan nie wypalił tak jak sobie to wymarzyli Niemcy.

Projekt Z5 opierany jest na niższym modelu BMW – Z4. Według idei napędzany będzie potężnym silnikiem V8 umieszczonym centralnie. Nad swoim konceptem Ci dwaj ideowcy pracują już 6 miesięcy. Wciąż dopracowują design swojego dzieła. I wierzą, że już wkrótce uporają się z jego finalizacją.

Tym samym Z5 mogłoby dołączyć do plejady wszystkich pozostałych wyjątkowych „Zetek” pod godłem biało-niebieskiej szachownicy, które mocno zapisały się w pamięć nam wszystkim.

Skoro BMW Vision Efficient Dynamics już niedługo ma być samochodem seryjnym, to ja widzę szeroko otwarte drzwi dla projektu zbliżonego do Z5 Concept.

Czekamy na efekty dalszych prac.

Portfolio prac NOBILE-OT: nobile-ot.deviantart.com

no images were found

Źródło: autogen.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *