G-Power M6 & Dinan M5

Gumball G-Power M6 E63 & Dinan M5 E39 Prawdopodobnie słyszeliście jedynie, że takie modyfikacje mogą zostać wykonane oraz widzieliście kilka upiększających tekst, studyjnych zdjęć tunera. Chcielibyśmy Wam zatem zaprezentować w akcji samochody. Przed Wami: Dinan M5 oraz G-Power M6 Hurricane.Gumball G-Power M6 E63 & Dinan M5 E39

Obydwaj właściciele „M-ek” pochodzą ze wschodniej Europy, spakowali jednak swoje maszyny w kontenery i wynieśli się z nimi do amerykańskiego stanu California.

Przez nasze media przewijają się głównie „przejedzone” już style europejskich tunerów i inne tutejsze modyfikacje. Teraz odrobinę amerykańskiego stylu i istna burza piaskowa!

Pustynny huragan w wykonaniu potężnych BMW.
Prezentowana na cyfrowych pamiątkach sesja to „Pustynna Burza” w wykonaniu dwóch potężnych BMW. Odbyła się ona na pustyni El Mirage. To teren dawnego jeziora, obecnie wyschniętego, niedaleko San Bernardino, pomiędzy Las Vegas i Los Angeles – w Kalifornii.
To, co możecie obejrzeć na zdjęciach to jednak żaden miraż. Dwie beemki robią prawdziwą piaskową zamieć! Tylko BMW potrafi tak bawić i radować.

Pierwsza z bawarek to prawdziwa torpeda. Właścicielem tego Gumball G-Power BMW M6 jest bardzo dobry przyjaciel naszego dzisiejszego, głównego bohatera. Ale o nim i jego BMW M5 za chwilę. Gdy czarne BMW M6 startowało ostatnim razem w kultowym wyścigu Gumball w 2007 roku, nie było objęte jeszcze „wsparciem” G-Power. Teraz jest. I zyskało godny przedrostek „Gumball”. Takie M6 to dobre 2 tony ładunku radości w rasowym „wielorybie” z Bawarii. O czarne BMW z 2005 roku produkcji, odpowiednio zatroszczyło się niemieckie G-Power i teraz podwójnie doładowane M6 osiąga imponującą moc 670 KM. To jest właśnie German Power! Potęga urzekającej niemieckiej motoryzacji.

Gumball 3000 to fascynujący, międzynarodowy wyścig samochodowy, który organizowany jest już rokrocznie od 1999 roku. Zawodnicy podejmują się przebycia dystansu 3000 mil (stąd liczba w nazwie, czyli około 5000 km. Rajd odbywa się na drogach publicznych wielu różnych państw. Niestety jednokrotnie tylko, w 2001 roku, trasa wyścigu przebiegała również przez Polskę. (Źródło: Wikipedia). Po więcej informacji o historii wyścigu odsyłam na gumball3000.pl.

Matowe Dinan M5
Drugim z nich jest znakomite BMW M5 E39 podpisane zestawem solidnych modyfikacji przez amerykańską firmę DINAN. Grupa zapaleńców i pełnokrwistych miłośników bawarskiej marki, mogła już widzieć ten samochód na licznych anglojęzycznych forach internetowych. Pochodzące z października 2001 r. M5 wskazuje na swoim liczniku już ponad 165,000 przejechanych kilometrów. Auto posiada pierwszy Stage modyfikacji firmy Dinan, matowy lakier i fabryczne 400 KM. Pomimo upływu lat, niezmiennie zapewnia tą samą radość z jazdy. Jej właścicielem jest obecnie młody człowiek nazwiskiem Oto Godfrey. Stał się on jej drugim właścicielem podan 2,5 roku temu i szczęśliwie użytkuje ją do dziś. W jego ręce trafiła już ze wszystkimi posiadanymi modyfikacjami Dinan. I choć M5 pozostaje w punkcie standardowych 400 KM 5-litrowego silnika V8, jest to zupełnie wystarczająco. Dla tego właściciela nie jest najistotniejszy sam fakt posiadania BMW i dopieszczania go kilka razy dziennie w przydomowym garażu. Najważniejsza jest czysta radość i frajda czerpana z każdej kolejnej okazji by zasiąść za sterem M5 i podróżowania nim, jak tylko długo pozwoli na to wolny czas. Oto samochodu wymienić nie zamierza! Planuje zostać z nim na zawsze! Takich miłośników szanujemy :)

Wg. właściciela, istnieje bardzo oczywisty powód dlaczego BMW to najlepszy wybór na swój samochód. W BMW stosowany jest krótki przedni zwis, co oznacza, że przednie koło „siedzi” raczej daleko od części właściwej samochodu (kabiny). Dystans dzielący przednie koło, a przednie drzwi jest spory (patrz: foto) – samochód jest lepiej wyważony.
Jeśli by się przyjrzeć przednionapędowym limuzynom Hondy, Acury, Toyoty, Forda czy Chevroleta, wszystkie przednie koła znajdują się na prawdę blisko przednich drzwi samochodu, tworząc długi przedni zwis, ujmując dobrych właściwości jezdnych, gdyż auto nie jest dobrze zbalansowane.
Prezentowane BMW M5 nie jest używane jedynie do szybkich wypadów za miasto, czy poszaleć na torze. Jest najzwyczajniej wykorzystywane do jazdy na co dzień i spisuje się przy tym idealnie! Ma naturę ukierunkowaną na ultrasportowe Porsche, a przy tym posiada praktyczność sedana. Dla przykładu otrzymałem porównanie. Jedynym innym samochodem, który mógłby zostać przyrównany do M5 E39 ((manualna skrzynia biegów, duża moc KM, samochód dla kierowcy)) i oferować zbliżone doznania z jazdy, to Holden Commodre (luka w informacjach do uzupełnienia w Google), który ma bardzo podobne specyfikacje i proporcje, jak ta generacja M5.
Jeżeli w jakiś dziwny sposób BMW M5 E39 nigdy by nie powstało, właściciel zdecydowałby się właśnie na nadmienionego Holdena Commodore, z racji tego, że samochód został poprawnie zaprojektowany. BMW M5 E60, jako następca M5 E39, nie jest już samochodem typu człowiek kontra samochód, a niestety człowiek kontra elektronika. W takim przypadku tracimy tą pewność, że całkowicie rządzimy samochodem, a wpada przekonanie, że to samochód steruje nami.
BMW serii 5 jest tak odpowiednim samochodem, w którym istnieje ten komfort bezproblemowego zabrania kilku przyjaciół na wspólną przejażdżkę, choćby zabierając ich na szybko z przystanku autobusowego. Nawet osoby pokroju Oto, o wzroście rzędu 195 cm bez problemu znajdują swoje miejsce w samochodzie. BMW serii 3 jest nieco mniejsze i niestety nie gwarantuje już tego samego.

Poprzednim użytkowanym samochodem, jeszcze przed M5, była Honda Accord. Zakup obydwu samochodów kierowany był konkretnymi kryteriami: obowiązkowy szyberdach, 4-drzwiowe nadwozie limuzyny, no i oczywiście manualna skrzynia biegów. W przypadku M5 bezdyskusyjnie było one spełnieniem wszystkich podpunktów z wielkim nadmiarem. Tym bardziej, że pod maską grał perfekcyjny silnik M Power.

Niestety nie udało mi się dowiedzieć, jaka jest wartość akurat tego konkretnego egzemplarza dla jego właściciela. Ponad samo użytkowanie auta, dochodzi wielki sentyment i radość z każdego przejechanego nim kilometra. O jakim samochodzie w takim razie może marzyć Oto? O rzeczy niemożliwej. Proste: fabrycznie nowym BMW M5 E39, takim z 2010 roku.

Chcąc, nie chcąc pozostaje przy M5, które dla odświeżenia z granatowego, jak nadciągająca burza, koloru – przemalowano na modny w USA, matowy czarny lakier. Fabryczne felgi również zostały przemalowane na ten sam kolor, a poza tym usunięto z ich środka symbole BMW. Jazdę samochodu nieznacznie usprawniają m.in. zainstalowany short shifter oraz lżejsze koło zamachowe. Poza tym inne elementy tworzące tuningowy Dinan Stage I, jak np. sprzęgło, stabilizator oraz oprogramowanie sterujące pracą silnika (Dinan Stage 2). Jedynym zamierzeniem pozostaje firmowe zawieszenie z amortyzatorami Dinan.

Dodatkowo samochód wyróżniają charakterystyczne naklejki “Polizei”. To dzięki znajomości z człowiekiem nazwiskiem Alex Roy (teampolizeihq.com). To prawdziwy weteran i legenda jeżeli chodzi o uczestnictwo w wyścigu Gumball 3000. Zasłużenie zresztą, gdyż ma on na koncie ustanowienie rekordu prędkości pokonując długość Stanów Zjednoczonych w 31 godzin i 7 minut. Podobnie jak Oto Godfrey, jeździ on BMW M5 E39.

no images were found

[mpeeter]aqvfPvNvF1U[/mpeeter]

[issuu viewmode=presentation layout=http%3A%2F%2Fskin.issuu.com%2Fv%2Flight%2Flayout.xml showflipbtn=true documentid=101219155744-ee35082fcbea467b9b4b773069684983 docname=gumball_g-power_bmw_m6_hurricane_and_bmw_dinan_m5 username=germanpower loadinginfotext=Gumball%20G-Power%20BMW%20M6%20Hurricane%20and%20Dinan%20BMW%20M5%20E39 showhtmllink=true tag=m6 width=575 height=399 unit=px]

Zdjęcia: Oto Godfrey Terabass.com & Nate Napierala nnapierala.com

Linki:
– Terabass.com www.terabass.com
– nnapierala.com www.nnapierala.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *