Porsche 911 GT2 RS by Wimmer RS

Porsche 911 GT2 RS by Wimmer RS Tym razem przepis na własne Porsche GT2 RS przedstawiła firma Wimmer RS z niemieckiego miasteczka Solingen. Za miejsce premiery projektu wybrała sobie ona tegoroczne targi samochodowe Essen Motor Show.Porsche 911 GT2 RS by Wimmer RS

To co udało się osiągnąć specjalistom Wimmer RS, to zejście o kolejne 0,2 sekundy czasu rozpędzania się Porsche 911 GT2 RS do pierwszej setki. Całkowity czas potrzebny teraz na rozpędzenie od 0 – 100 km/h to 3,3 sekundy, w porównaniu do seryjnych 3,5. Wimmer RS GT2 RS osiągnie też 200 km/h w czasie zaledwie 9,5 sekundy oraz swoja maksymalną prędkość równą 356 km/h.
Wszystko możliwe było dzięki zwiększeniu mocy najpotężniejszego Porsche z 620 KM do 703 KM i maksymalnego momentu obrotowego – 810 Nm.

Ponadto tuner zoptymalizował pracę dwóch turbosprężarek oraz zmodyfikował system wlotu powietrza, stuningował przepustnicę i zainstalował sportowy filtr powietrza. Zmiany poprowadzono do samego końca – dosłownie. Zamontowano sportowy układ wydechowy z zaworami kontrolnymi oraz sportowymi katalizatorami.

To tyle jeśli chodzi o mechaniczne poprawki na tym supersamochodzie. Pozostałe drobne upiększenia nadwozia, jak stylowe felgi RS czy piekielny czerwony lakier z kontrastującą smolisto-czarną maską, można obejrzeć na zdjęciach poniżej.

no images were found

Zdjęcia: Wimmer RS

Linki:
– Porsche Club Poland www.porscheclub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *