Kicherer SLS 63 Supersport

Kicherer SLS 63 Supersport Mercedes-Benz SLS AMG. Ten samochód to jeden z najlepszych motoryzacyjnych tworów wszech czasów. A już na pewno ostatniej dekady. Niemiecki supersamochód wzbudza ogromne pożądanie, także wśród tunerów. Ostatnim z nich i wcale nie najgorszym, jest Kicherer, który też zaoferował swoje 0,03 PLN dla Stuttgart’ckiego „skrzydlaka”.Kicherer SLS 63 Supersport

Pełna nazwa tuningowego projektu to Kicherer SLS 63 Supersport. Samochód nie tonie w karbonie, jak te od konkurencyjnych firm, ale za to w pokaźnej ilości stylowych modyfikacji. Z włókna węglowego wykonano dokładkę przedniego zderzaka oraz tylny dyfuzor. Znalazło sie też przy nim miejsce dla podwójnego z obydwu strona wydechu wykonanego ze stali nierdzewnej. Całą bryłę sportowego nadwozia podkreślił też komplet eleganckich, ręcznie robionych!, wieloczęściowych kutych obręczy Kicherer RS-1 (w rozmiarze 19-cali na załączonych zdjęciach).

We wnętrzu kabiny duża powściągliwość. Zmiany zostały ograniczone do minimum, aby nie nastroju panującego we wnętrzu Mercedesa. Pojawiło się jedynie trochę dekoracyjnych wstawek z włókna węglowego dla podkreślenia sportowego charakteru.

Zainwestowano także w nowe zawieszenie SLS-a AMG. W tej kwestii Kicherer wdał się we współpracę z KW Automotive w celu opracowania systemu podnoszenia zawieszenia „lift-up”. Ten pozwala, za pomocą wciśnięcia przycisku, podnieść niskie zawieszenie o 30 mm, dzięki czemu parkingowe i osiedlowe spowalniacze nie będą już problemem. Nowy system zawieszenia poprawił także sportowe prowadzenie i nie ucierpiał na tym komfort jazdy.

Najważniejszą zmianą był tuning seryjnej jednostki napędowej „skrzydlatego”. Olbrzymie V8 po zabiegach wzmacniających osiąga już 610 KM oraz 670 Nm (zamiast 571 KM, 650 Nm).

no images were found

Zdjęcia: Kicherer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *