2011 Volkswagen Polo GTI – oficjalnie

2011 Volkswagen Polo GTI Tuż przed oficjalną prezentacją na Geneva Motor Show, Volkswagen udostępnił pierwsze zdjęcia nowej, najbardziej sportowej odmiany Polo. Oto Polo GTI.2011 Volkswagen Polo GTI
2011 Volkswagen Polo GTI

Mały, gorący hatchback do sprzedaży trafi wczesnym latem, zarówno w wersji trzydrzwiowej, jak i pięciodrzwiowej.

Polo GTI napędzane jest benzynowym silnikiem 1,4 TSI o maksymalniej mocy 180 KM i 250 Nm momentu obrotowego. Najwyższa moc dostępna jest od 2,000 do 4,500 obr/min. Jak to w wielkej mafii koncernu VW, silnik ten znany jest już z Seata Ibizy Cupra. W Polo GTI jednostka napędowa połączona zostanie z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią DSG.

W porównianiu do zwyczajnego Polo, wersja GTI otrzymała zawieszenie obniżone o dodatkowe 15 mm, a do tego bardziej usztywnione. Z zewnątrz można dostrzec zaciemnione lampy przednie z diodami LED do jazdy dziennej, podwójne końcówki układu wydechowego, charakterystyczny grill GTI z czewonymi ramkami oraz 17-calowe felgi aluminiowe w pięcioramiennym stylu.

Nie podano jeszcze dokładnych danych technicznych i osiągów, ale można oczekiwać, iż VW Polo GTI będzie potrzebowało niespełna 7 sekund na rozpędzenie się do pierwszej „setki”, a jego prędkość maksymalna wyniesie około 225 km/h.

2011 Volkswagen Polo GTI
2011 Volkswagen Polo GTI
2011 Volkswagen Polo GTI

Zdjęcia: Volkswagen

Linki:
– Volkswagen Polska www.volkswagen.pl
– Besmarex Zabrze – Dealer VW www.besmarex.vw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *