Nowy VW Touareg

Nowy VW Touareg Jest nowy Touareg. Według danych Volkswagena, druga generacja SUVa jest 208 kilogramów lżejsza, a przy tym 20 procent oszczędniejsza od poprzednika.


Nowy VW Touareg
Nowy VW Touareg

Odmłodzony Touareg nie tylko wygląda nowocześniej lecz także jest bardziej innowacyjny niż jego pierwsza odmiana. Powołując się na słowa VW, jest to ich najbardziej zaawansowany technologicznie model od początku istnienia koncernu. Firma chwali się, że ten olbrzym wyposażony w silniki benzynowe może spalać już od 8,2 litra paliwa na 100 kilometrów.

Zupełnie nowa odmiana Touareg Hybrid, pod której maskę zamontowano doładowane benzynowe V6 TSI generujące mocne 333 KM wspierane jest kolejnymi 47 KM pochodzącymi z elektrycznego motoru. Całkowita moc 380 KM oraz 580 Nm pozwalają hybrydzie na przyspieszanie do 100 km/h w 6,5 sekundy i osiągać maksymalnie 240 km/h. Przy tych wynikach spalanie benzyny szacowane jest na 8,2 l. na każde przejechane 100 km. Ważne jest, iż Touareg Hybrid może poruszać się z prędkością do około 50 km/h w wyłącznie elektrycznym trybie dzięki czemu jest całkowicie przyjazny środowisku.

Inną nowością jest 4,2-litrowa jednostka wysokoprężna V8, legitmująca się mocą 340 KM oraz potężnym momentem obrotowym równym 800 Nm.

Wszystkie nowe jednostki napędowe oferowane są standardowo z 8-stopniową automatyczną przekładnią. Cała moc silników wysyłana jest na wszystkie cztery koła. Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza z nich to Touareg z podstawowym systemem 4Motion, który posiada mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Torsen oraz program Off-Road Driving zarządzający systemami takimi jak ABS, EDS, ASR i Hill Descent Assist. Druga odmiana jest dla większych twardzieli. To 4XMOTION, która po zmodyfikowaniu pracy skrzyni biegów, a także blokowaniu centralnego i tylnego dyferencjału zapewnia niemieckiemu SUVowi spokojny podjazd pod wiele sporych wzniesień.

Wnętrze Touarega jest znacznie bardziej przestronniejsze i funkcjonalniejsze od poprzednika. Warto nadmienić, że wymiary auta wzrosły o ponad 4 centymetry na długość, a jego rozstaw osi wynosi teraz 40 mm więcej. Tylko na wysokość auto stało się niższe o 20 mm. Pojemność bagażnika mieści 580 litrów, jednak po złożeniu tylnej kanapy wzrośnie ona do 1642 litrów wolnej przestrzeni.
Przeznaczenie samochodu ukierunkowało się bardziej w stronę luksusowej limuzyny niż terenówki, dlatego wnętrze wykończone zostało materiałami bardzo wysokiej jakości. Do jego wykończenia wielu elementów użyto drewna. Fotele nie dość, że wyglądają znakomicie, to są równie komfortowe. Dodatkowo w kabinie otrzymujemy ekran bezdotykowy z nawigacją satelitarną, do tego zmieniarkę CD.
Z zewnątrz Touareg II prezentuje się rewelacyjnie. Rozpoznamy tu nowy grill, inne zderzaki czy też bardziej charakterystyczne światła.

Premiera nowego Touarega, a przy tym jego wersji hybrydowej – w Genewie. W salonach sieci dealerskiej dostępny będzie już od kwietnia.

Nowy VW Touareg
Nowy VW Touareg
Nowy VW Touareg
Nowy VW Touareg
Nowy VW Touareg
Nowy VW Touareg

Zdjęcia: VW

Linki:
– Volkswagen Polska www.volkswagen.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *