Dokąd zmierza Mercedes? – F700 Concept

Dokąd zmierza Mercedes? - F700 Concept Koncepcyjny Mercedes F700, z daleko idącymi w przyszłość kreśleniami stylistycznymi, nawiązującymi chyba do przeszłości marki. I do tego luksus godny limuzyn Maybacha.Dokąd zmierza Mercedes? - F700 Concept

Model F700 to model koncepcyjny Mercedesa, z daleko idącymi w przyszłość kreśleniami stylistycznymi. Pierwszy raz model zaprezentowany został na Frankfurckim IAA Show w 2007 roku. Być może jego sylwetka to także wynik długich podróży firmowych designerów, w przeszłość marki. I choć od tej premiery minęły kolejne lata, aktualna data wciąż wydaje się być nieodpowiednia na urzeczywistnienie modelu. Długość tego nowatorskiego projektu to aż 5,17 m, przy czym rozstaw osi równa się 3,45 m. Spore wymiary pojazdu pozwoliły zagwarantować obszerne wnętrze kabiny, dzięki czemu jest bardzo gościnne i wygodne. Luksus jaki panuje w środku, dorównywać może temu z Maybacha, a może i nawet go przewyższa, dlatego F700 bardziej pasowałby jako nowy model w ofercie droższego oddziału Mercedesa z Sindelfingen.

Kompletną nowością jaka pojawiła się w koncepcie jest zamontowana pod maską czterocylindrowa jednostka napędowa o pojemności 1,8 litra. Ultranowoczesny silnik łączy w sobie cechy zarówno silnika benzynowego, jak i diesla. Nazwana jako DIESOTTO jednostka posiada specjalny system zapłonu, bezpośredni wtryskow paliwa oraz podwójne turbodoładowanie. Swoim działaniem porównywana może być z 3,5 litrowym mercedesowskim V6. Spalanie jednak utrzymuje się na poziomie 5,3 litra na każde przejechane 100 km.

Ponoć kształt nadwozia Mercedesa F700, nazwany Aqua Design, przy projektowaniu inspirowany był kroplami wody. Zdecydowanie bardziej przypadają mi inspirowane mniejszą delikatnością, może nawet bardziej ciosane bryły. Generalnie limuzyny Mercedesa zawsze kojarzyły mi się ze starszymi jegomościami w drogich prezesowskich garniturach i z zerową aktywnością sportową każdego z nich. Widać za młody jestem jeszcze, dlatego mało kręci mnie styl Mercedesa. I chyba mnie już nie zakręci, jeżeli pomysły na kolejne wcielenia maszyn ze Stuttgartu czerpane będą w większości z F700.

Mercedes-Benz F700 to też, całe szczęście, studnia genialnych rozwiązań technologicznych. Pomijając już wspomniany silnik DiesOtto, czyniący jazdę Mercedesem znacznie ekonomiczniejszą oraz ekologiczniejszą, warto zainteresować się m.in. nowej generacji aktywnym pneumatycznym zawieszeniem Airmatic – samochód wyposażony został w laserowe czujniki, spełniające funkcję monitorów drogi przed nami, pozwalających z daleka wykryć zagrożenia oraz poinformować o nich kierowcę. Czujniki znajdują się w kilku miejscach z każdej strony auta, co pozwala kontolować niebezpieczny ruch wokół całego samochodu, nie tylko przód i tył.

Ciekawym rozwiązaniem jest także innowacyjny system rozkładanych siedzeń, których zaawansowana konstrukcja pozwala na ich nieograniczoną konfigurację w niemal każdym kącie oraz kierunku.

no images were found

Wg. autogen.pl
Zdjęcia: Mercedes-Benz

Linki:
– Mercedes-Benz Polska www.mercedes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *