4-drzwiowe 911 – Porsche Panamera

4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera Porsche nie klęka. Ponownie zawalczyło o nową grupę klientów. Skutecznie. Pozostając przy wartościach „prestiż i sport” zaoferowało więcej luksusu, komfortu i użyteczności swojego produktu, miłośnikom ich kultowych 911-tek. Panamera „to delicja godna konesera.”


4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera
4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera
4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera

Młodziutkie Porsche Panamera to jedna z najlepszych zabawek z niemieckiego podwórka. Jego design może zwyczajnie nie przypaść do gustu lub też zupełnie odwrotnie: swoją magią potrafi oczarować. Na mnie zdecydowanie czar zadziałał. Takie samochody przyciągają mnie jak magnes. I choć ten design Panamery to nienachalne piękno, uplasowała się ona o niebo wyżej od konkurencji, w moim prywatnym rankingu motoryzacyjnych ideałów. Przepadam za niemieckim stylem gry. Ten samochód to exclusive, maszyna nie dla każdego – dlatego ekskluzywna. Jest wyjątkowa pod każdym względem, świeci pełnym blaskiem tej niemieckiej marki i do tego wyprzedaje się jak karp przed świętami. I możecie powtarzać jak za panią matką, że Estoque (Lamborghini) to rewelacja, że lepsza. Czas wzorowo pokazał, które z nich jest coś warte. Panamera jest, a na Estoque – czekaj tatka latka.

Problem bagażnika w sportowym Porsche rozwiązany!
Zaraz po obszernym Cayenne, Panamera to drugie Porsche, do którego można się zapakować. Jego bagażnik pomieści znacznie więcej niż tylko kuferek z kosmetykami naszej słodkiej dziewczyny. Całkowita pojemność dostępna za drugą parą foteli (identyczne jak z przodu!) wynosi 445 litrów. Po ich złożeniu pojemność urasta aż do 1263 l.

Fotele w drugim rzędzie są pierwszorzędne!
Dzięki wprowadzeniu wspomnianych dodatkowych dwóch sportowych foteli, wnętrze sportowego Porsche stało się bardziej gościnne niż dotychczas. Właśnie dlatego tak bardzo trafne jest hasło reklamujące: „Sportowe auto dla Ciebie, Wrażenia dla czterech.
Panamera to rodzinny sportowiec.
P. Panamera jest szczególnie wyjątkowa ze względu na swój rasowy charakter sportowy nadany luksusowej limuzynie. Powstała by zaspokoić potrzebę mocnych wrażeń dwóch osób więcej. Zapewniają to 3 odmiany: S, 4S oraz TURBO. Szczególnie ostania propozycja dla niepocieszonych lub zawsze spragnionych mocy, udowadnia, że ten model z Zuffenhausen nie jest bezpłciowy.
Panamera nie jest typową postawną limuzyną – jej opony mogą piszczeć z radości na zakrętach! Skromne 500 KM rwie asfalt kiedy zechcemy.
Owszem – ten model różni się 911 znacznie, ale tyle ile różnic, tyle i podobieństw możemy się doszukać. Kierowca jest tu o punkt bardziej ważny niż pozostali. Pozycja za sterem Panamery jest jakby „lustrem” pozycji z Carrery.

Przy rosnących prędkościach deflektor podnosi się i rozciąga na boki, jakby zrywał auto do lotu.
Wszystko to zamknięte jest w pięciodrzwiowe nadwozie (ta limuzyna jest jednak hatchbackiem) i opakowane w niemiecką stal.

Mimo, że to segment F, to grzechem byłoby nie chcieć siadać za kierownicą. Jeżeli jednak musiałby przyjeżdżać po mnie szofer, to tylko Panamerą. W tym przypadku nie ma nawet najmniejszej szansy, ze prezes wsiadając do swojej limuzyny pomyli ją z Renault Fluence.
Panamera jest unikatem w segmencie limuzyn – to nie klon. Samochód reprezentuje wysoki prestiż i elitarny poziom. Budzi ogromne zainteresowanie, zgarnia wszelkie nagrody, w tym tytuł „Playboy Car Of The Year 2010” i dostała już więcej ciekawych tuningowych propozycji, niż topmodelka przed sesją zdjęciową do magazynu mody.

Porsche Panamera jest majestatyczna, może nawet odrobinę ostentacyjna, ale jestem zdania, że jeżeli już zmieniać samochód na nowy, to właśnie na taki efekciarski, a nie jak wielebny z pobliskiej parafii: srebrnego Golfa V na srebrnego Golfa VI, tak by parafianie się nie połapali. Stać cię na coś, to pokaż na ile.

4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera
4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera
4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera
4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera
4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera
4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera
4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera
4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera
4-drzwiowe 911 - Porsche Panamera

Zdjęcia: Porsche

Linki:
– Porsche Polska www.porsche.pl
– Porsche Club Poland www.porscheclub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *