BMW Vision EfficientDynamics w produkcji

BMW Vision EfficientDynamics w produkcji Zaskakujące, tajemnicze, powalajace, ekscytujące. Wiele jest przymiotników, którymi można opisać ten futurystyczny model. BMW stało się pionierem, jeżeli chodzi o realizację najciekawszych projektów. Vision EfficientDynamics to jak narazie gwóźdź programu nadawanego przez firmę BMW.


BMW Vision EfficientDynamics w produkcji

Jak widać, BMW Vision EfficientDynamics nie jest na tyle futurystyczne, żeby nie myśleć o nim poważnie. Widocznie „przyszłość” w jakiej miałby się pojazd urzeczywistnić, to już za 3 lata. Tak przynajmniej twierdzi serwis InsideLine.

Rewelacyjny pod względem nowoczesnej technologii i stylistyki, hybrydowy pojazd, pozostałby w układzie miejsc 2+2. Co ciekawe, prototyp do produkcji miałby trafić w prawie niezmienionej postaci.
Oszlifują go jedynie normy, regulujące warunki dopuszczające pojazdy do ruchu ulicznego. Tym samym wykorzystane przy tworzeniu auta szkło syntetyczne, zostanie zastąpione bardziej codziennym materiałem.

Bawarskie dzieło jest i ma pozostać połączeniem dynamiki i stylu „beemek” spod znaku M oraz ekonomii bliskiej tym najmniejszym samochodom na rynku.

Jak wiadomo, Vision EfficientDynamics napędzane jest trzycylindrowym silnikiem turbodiesla wspomaganym przez dwa dodatkowe motory elektryczne. Całkowita moc maszyny to aż 356 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 800 Nm. Dzięki temu przyspieszenie do 100 km/h zabiera jedynie 4,8-sekundy. Prędkość maksymalna tego BMW została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Przed wdrożeniem auta do produkcji powinny być wykonywane ostateczne testy, które mogą potwierdzić, że Vision EfficientDynamic jest nawet odrobinę szybsze niż obecnie podał producent. Według danych auto spala średnio 3,76-litra oleju napędowego na 100 kilometrów i emituje 99g. dwutlenku węgla na kilometr.

Pojazd może przemienić się w ZEV (Zero Emission Vehicle) i będąc napędzane wyłącznie energią elektryczną w ogóle nie zanieczyści powietrza. Energia ta komasuje się w 98 litowo-polimerowych ogniwach, na których auto przejedzie około 50 km.

BMW Vision EfficientDynamics ma trafić na taśmy produkcyjne w 2013 roku w liczbie ograniczonej do 5,000-10,000 sztuk, jednak nie wiecej. Jego nazwa zostanie oczywiście zmieniona.

no images were found

Zdjęcia: BMW

Linki:
– BMW Polska www.bmw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *