Powrót Audi Ur-Quattro

Powrót Audi Ur-Quattro Audi już lata temu wykreowało z napędu Quattro najbardziej pożądany element w swoich maszynach. Swego czasu wielkim rarytasem było Audi Ur-Quattro. Prawdziwie sportowy samochód jak na tamte lata. Firma z Ingolstadt być może wskrzesi legendarny samochód.


Powrót Audi Ur-Quattro

Już w 2009 roku pojawiła się inforamcja o Audi Project Anniversario, które mógłoby powstać na bazie Audi S5, a nawiązywałoby znacznie do Audi Ur-Quattro. Do produkcji seryjnej może trafić dopiero w 2012 roku, jednak modelu koncepcyjnego możemy się spodziewać jeszcze w tym roku, zaprezentowanego z okazji 30-lecia Quattro.

Wzorując się na liniach Audi A5 oraz dawnego modelu Quattro, pewien grafik, opracował swoją wizję, jak wg. niego nowy model miałby wyglądać. Efekt końcowy udał się tak bardzo, że to dzieło pod znakiem czterech pierścieni, mogłoby być idealnym fastback’iem Quattro 21-wieku, z duszą oryginału z dawnych lat.

Projekt ma styl „A-piątki„, elementy RS5 i drapieżność R8. Po odelżeniu ze wszystkich zbędnych dodatków elektronicznych, charakter samochodu zacznie przemieniać się w iście sportowy. Pomoże mu w tym zamontowanie mocnej jednostki napędowej. Póki co jednak możemy tylko domyślać się jaki silnik trafiłby pod maskę. Najchętniej słyszałoby się tu podwójnie turbodoładowane V6 z mocą około 425 KM, albo krzyczące V10 FSI. Audi jednakże może pozostać przy podkręconej wersji 2,5-litrowego turbodoładowanego silnika pięciocylindrowego napędzającego Audi TT RS.
Czas pokaże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *