BMW E82 123d od AC Schnitzera

AC Schnitzer ACS1 2.3d na bazie BMW E82 123d Oto AC Schnitzer ACS1 2.3d – tegoroczny samochód promujący niemiecką akcję TUNE IT! SAFE!. Oparty na bazie BMW 123d Coupe obejrzeć można będzie już na Targach Samochodowych w Essen.


AC Schnitzer ACS1 2.3d na bazie BMW E82 123d

Tegoroczny, ogólnie już piąty, concept car specjalnie przygotowany do tego celu przez AC Schnitzera, w ramach akcji „Tune it, safe!” w Niemczech, ma za zadanie udowodnić, że „Wyłącznie przemyślany, bezpieczny tuning może dać prawdziwą radość z jazdy”.

Podobnie jak przez ostatnie 4 lata wstecz, nowy pojazd policyjny został profesjonalnie zmodyfikowany. AC Schnitzer w swoim ACS1 2.3d, podkręcił diesla o pojemność 2,3 litra do 241 KM oraz 480 Nm (standardowo w tym BMW – 204 KM). Dzięki połączeniu z szybką 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów suto przyspiesza teraz od 0 do 100 km/h w 6,7 sekund, a to wystarczająco do zadaniowych obowiązków panów policjantów.

Kolejną ważną modyfikacją jest nowe, sportowe zawieszenie, które dodatkowo dla bezpieczeństwa obniżyło samochód o 30 mm. Żeby „jedynka” jeszcze lepiej trzymała się na drodze – założono jej stylowe obręcze Type IV BiColor, a do nich szerokie opony Hankook.

Ogólny zewnętrzny bodykit obejmuje dwu-częściowy przedni spojler, tylny zderzak, skrzydło na klapie bagażnika, lotkę nad tylną szybę. Za najlepsze oświetlenie samochodu odpowiada Hella, która dołożyła do projektu nowoczesne światła do jazdy dziennej „LEDayFlex“. AC Schnitzer założył jeszcze sportowe lusterka boczne „New Generation” by zapewniały znakomitą widoczność do tyłu oraz autorski układ wydechowy.

Wewnątrz ACS1 2.3d, znajdziemy sportowe skórzane fotele wyprofilowane w taki sposób, żeby siedzący czuł się jak najlepiej. Do tego wykończenie srebrnymi i karbonowymi elementami, aluminiowe pedały, itd. Wszystko w stylu rozpoznawalnym i charakterystycznym dla tego niemieckiego tunera.

Ciekawie będzie, przy najbliższej wizycie, zobaczyć na drodze taki radiowóz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *